neljapäev, 23. oktoober 2008

Spordist Taiwanis

Praegu on see aeg semestrist, kus kätte hakkavad jõudma kõiksugu mid-termid ja grupitööde esimeste osade tähtajad, see tähendab, et blogimiseks on aega vähem. Aga vahelduseks siiski üks väike kirjutis.
Sport Taiwanis = pesapall
Kui lihtsalt väljenduda, siis on see nii. Esimest korda meie kaabel tv spordikanaleid uurides tuli kõigist neljast vaid erinevat pesapalli (kohalikku, Jaapani liigat ja muidugi ka USA MLB). Olümpiamängudel võitis Taiwan see kord 4 pronksi, eelmistel mängudel Ateenas aga saadi oma esimese olümpiakullad, naiste taekwondo-s.
Suurimaks sporditäheks on siin pesapalliklubi New York Yankees-i pitcher Chien-Ming Wang, kes kahjuks oli hooaja teise poole vigastusega väljas. Kohalikud sangarid on aga Uni Lions, Tainani pesapalliklubi, kes krooniti eelmise aasta Taiwani liiga meistriteks ja olid ka selle aasta põhihooaja edukaimad. 25 oktoobril hakkab selle aasta finaalseeria, kus Lions-ite vastaseks on Elephants. Üks esimesi IMBA poolt orgunnitud üritusi on pesapalli mängu vaatamine. Selle mängu põhjal ei jäänud küll muljet, et Lions hea on. Rahvast oli staadionil vähe (väidetavalt on kogu liiga pealtvaatajate arv vähendanud kunagised kokkuleppemängude skandaalid - võiks öelda, et nagu Eesti jalgpallis, aga seal pole kunagi eriti pealtvaatajaid olnud), peamiselt kohalik fännklubi ja vastaste fännklubi. Lions sai mängu haledalt pähe (7-2) saades ainsad punktid viimases voorus. Üldse on pesapalli suht igav jälgida, 3 tunni jooksul toimub vähe actionit. Muidu oli aga pesapallimängu vaatamine tore, sai inimestega tutvuda.
Meie ise pesapalli mänginud ei ole, küll aga tegeleme muu spordiga. Käime jõusaalis, sõidame ratastega (nüüd küll vähem, sest meil on oma väike roller), Maria on nüüd mõned korrad joogas käinud, Sander käib korra nädalas (võiks kaks, aga pühapäeviti pole veel kordagi jõudnud) jalkat mängimas kohalike välismaalastega. Veel mängime ping pongi (võimlas on mitukümmend lauda ja enamasti on vähemalt pooled hõivatud) ja isegi tennist proovisime. Ujumas oleme kah käinud.
Natuke ka saalihokist Taiwanis. Sander on proovinud saalihoki olemasolust Taiwanis tõendeid leida ja avastas, et Taiwanis tegeldakse saalihoki varustuse tootmisega. Kõige tuntub bränd on vist Speedhoc, tegeletakse igatahes mitmete erinevate nimede all, kuid kõigi ettevõtmistega on seotud sama tüüp, soome nimega mees kes on soome keele pea ära unustanud (Sander kirjutas talle soomekeelse kirja, millele tuli sellesisuline inglisekeelne vastus). Tema väitis, et Taiwanis saalihoki varustust ei müüda, kuid ehk õnnestub tema käest midagi kaubelda. Muidu tuleb Singapuri minna varustust ostma.
Veel on Taiwanis populaarne korvpall, mis tundub meile väheke imelik, sest nad on keskmiselt Eestlastest ikka ligi 10 cm lühemad (meie oleme siin täitsa keskmist kasvu inimesed). Ülikooli juures on palju kossuväljakuid, mis reeglina on õhtuti rahvast täis, sama on ka võrkpalli väljakutega. Jalgpall seevastu on vähe populaarne, pole isegi korralikku meistriliigat. Õnneks näitab telekast nii Inglise Premier League-i kui Champions League-i, mille mängud aga algavad kahjuks siinse aja järgi kell 2.45 öösel. Küllalt pop on ka tennis, nagu Eestis on ka Taiwanis tegijamad naismängijad.


Kommentaare ei ole: